HTD - Effective IT solutions


Navigace


 
 

RedHat

 

Red Hat je společnost, produkující Red Hat Enterprise Linux, významnou komerční linuxovou distribuci, JBoss Enterprise Middleware, Red Hat Enterprise Virtualization a Red Hat Enterprise MRG. Dále tato společnosti poskytuje služby v oblasti konzultace, tréninků a certifikace.

Název Red Hat je po červeno bílé kšiltovce lakrosového týmu Cornellovy univerzity, kterou majitel společnosti Marc Ewing dostal od svého dědečka a kterou tak rád nosíval, než ji ztratil.

Red Hat v minulosti poskytovala i volně šířenou distribuci Red Hat Linux, kterou ovšem v roce 2003 opustila a začala se soustředit na komerční variantu.

V současné době Red Hat sponzoruje komunitní projekt Fedora, vyvíjející distribuci Fedora. Ta do značné míry převzala jak uživatelskou základnu původního Red Hat Linuxu, tak i jeho pozici testovací platformy pro aktualizace Red Hat Enterprise Linuxu.

Firma měla v roce 2011 roční tržby přes 1 miliardu amerických dolarů. Je to vůbec první firma v historii, která dokázala vydělat takovou částku jen na open source softwaru.


Více informací:  RED HAT Česká republika


Kontakt HTD

HTD, spol. s r. o.,
Pacajevova 24, 149 00, Praha 4
tel.: +420 267 913 157, fax: +420 267 913 162


copyright© 2009 HTD All Right Reserved